Hodina pohybu

Je určená pre deti od 5 do 10 rokov, ale záleží hlavne od zrelosti, ako sa vie vaša ratolesť sústrediť a vnímať. Hodina prebieha formou hier a súťaží, pretože je vedecky dokázané, že deti milujú hry a radi medzi sebou navzájom súperia. Snažím sa pripravovať hodinu tak, aby sa deti na pohybovku tešili a chodili ku mne radi. Najspokojnejší som vtedy, ak deti odchádzajú z tréningu príjemne unavené, spotené a s červenými líčkami. Je to neopísateľný pocit, keď robíte niečo, čo má zmysel pre deti, rodičov, starých rodičov a samozrejme aj pre mňa ako trénera.


Vaše deti si zaslúžia zažívať takéto pocity a Vy tiež. Prvú hodinu máte zdarma, platíte iba cenu kurtu. Oslovte svojich známych! Skupina sa otvára ak sa prihlásia minimálne dve deti.

V Pertžalke na Dudovej ulici si môžete prísť pozrieť moju ukážkovú hodinu každý pondelok o 17:00. Vytvorím u vášho dieťaťa kvalitný základ pre akýkoľvek šport.

detsky tenis

Detský tenis

Milí rodičia, ak hľadáte vhodnú aktivitu pre vaše dieťa, tak to skúste s tenisom! Možno z vášho dieťaťa nebude hneď Dominika Cibuľková, Daniela Hantuchová, Miloslav Mečíř, alebo Dominik Hrbatý, ale jednoznačne mu to pomôže pri rozvoji vlastnej individuality a motorických schopností. Na začiatku sa deti učia hrám a pohybovým schopnostiam, ktoré upevňujú ich telesné a duševné zdravie. Postupne prechádzajú na zložitejšie hry s rôznymi tenisovými loptičkami a rôznymi raketami až sa dostanú hravou formou ku prvým tenisovým úderom a vedomostiam.

Kedy začať s tenisom?

Moje trénerské skúsenosti mi ukazujú, že deti by mali začať s tenisom, ak sú schopné udržať tenisovú raketu. Samozrejme že je dôležitý aj vek, kde sa väčšina tenisových trénerov stotožňuje na veku 4 - 5 rokov, ale nie je to dogma! Zjednodušene sa to počíta tak, že sa spočíta vek dieťaťa + 2 a vyrátame výsledný čas, ako dlho sa dieťa dokáže nepretržite sústrediť na vysvetľovanie trénera. Najdôležitejšie je pri týchto tenisových lekciách udržať pozornosť detí počas celej tréningovej jednotky.

Prečo tenis?

Tenis pomáha deťom odreagovať sa od školských povinností a zároveň je to vhodne využitý voľný čas dieťaťa, ktorý nestrávi sedením pri počítači, ale vypestuje si návyk k pravidelnému športovaniu. Je to hra gentlemanov a každý hráč hrá sám za seba. Tento šport naučí vaše dieťa taktizovať a nikdy sa nevzdávať, čo samozrejme bude vyžívať celý život.